Team

Kerem Ersönmez

Mimar

kerem@sfgmimari.com

Ersin Temurcan

Architect / Partner

ersin@sfgmimari.com

Zafer Nuriev

Architect

zafer@sfgmimari.com

Murat Yıldırım

Construction Site Director

murat@sfgmimari.com

Şeyma Abay

Architect

seyma@sfgmimari.com

İrfan Kasırga

Foreman

irfan@sfgmimari.com

Melek Buruk

Accounting

muhasebe@sfgmimari.com

Bornova Anadolu Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyeti takiben Şevki Pekin, Nazan Kavukçu, Bereket Uluşahin, Anıl Turan gibi isimlerle, ağırlıklı olarak ofis ve mağaza iç mimarisi proje+uygulamaları üzerine çalıştı. Daha sonra TİM İnşaat’ın tasarım ekibine katıldı ve yüksek ofis yapıları ve lüks toplu konutları içeren çeşitli mimari projelerde yer aldı. 2000-2001 yıllarında Haydar Karabey ve Banu Karabey’in 1.’lik ödülü aldığı ve inşa edilen “Feyziye Mektepleri Vakfı Erenköy Güneş Kampüsü” projesinin hem yarışma hem de uygulama projesi sürecinde mimar olarak yer aldı.

 

Gelişen düşünsel ve mesleki yakınlıkları 2006 yılında bir şirket ortaklığına dönüştü. Sayısız mimari ve iç mimari proje ve konsept çalışmasında yer alan SFG mimari özellikle ofis ve ticari mekanlar konusunda uzmanlaşmıştır. 

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. İTÜ bursu ile North Carolina State University’de eğitim gördü. Bitirme projesi 1997 Archiprix Türkiye yarışmasında satınalma ödülü kazandı. Mezuniyeti takiben Bülent Tanju ve Bereket Uluşahin’le çalıştı. 2000-2006 yıllarında Tanju Edige’yle birlikte 55.000 m²’lik Sunplaza Maslak projesinin, konsept, uygulama ve imalat detay projelerinin üretilmesinde ve inşaat süresince tasarım koordinatörü olarak görev aldı.